Splavovanie rieky Orava

Splav organizujeme na rieke Orave v jej poslednej časti, ktorá je dlhá 8,5 km. Splavujeme v Kraľovianskej doline medzi obcami Párnica – Kraľovany, a pohoriami Šipská Malá Fatra - Krivánska Malá Fatra. Samotný splav trvá hodinu až hodinu a pol, závisí to od stavu vodného toku a od posádky. Tento splav je učený aj pre ľudí, ktorí nemajú skúsenosti so splavovaním, no aj tí zdatnejší zasa ocenia krásy tunajšej prírody, jednak rozmanitú flóru a faunu, ako aj prekrásne výhľady na okolité pohoria.

Označenie obtiažnosti splavu je WW 1 až WW 2. Tento úsek Oravy je splavný počas celej sezóny. Každý účastník dostane plávaciu vestu, pádlo a absolvuje krátky nácvik. V každom člne je vždy prítomný inštruktor, ktorý všetko potrebné vysvetlí a celý splav absolvuje s posádkou. Znalosť plávania nie je nutná. Účastníci vždy končia pri svojom vozidle.

Splavovanie úseku Oravy: „Gäceľ – Kraľovany“

Tento úsek Oravy okrem očarujúcej prírody obsahuje aj náročnejší úsek (obtiažnosti WW2+) fotky nájdete v sekcii fotogaléria – "Extrémistické extrémy a čo ešte príde". Jeho splavnosť závisí od výšky vodnej hladiny.

Splavujú sa aj iné úseky rieky Orava. Aktuálne informácie Vám radi poskytneme emailom alebo telefonicky.

Splavovanie rieky OravaSplavovanie rieky OravaSplavovanie rieky OravaSplavovanie rieky OravaSplavovanie rieky OravaSplavovanie rieky Orava